iletisim@ntmedya.com 0224 254 6275

Performans Reklamcılığı – Adwords

İnternet kullanıcılarının %84’ü internete ilk adım olarak arama motorlarını kullanmaktadır. Markanız güzel, reklamlarınız süper, pazarlama yöntemlerinizde de henüz gözünüze çarpan bir sorun olmayabilir. Ama online dünyayı yok sayan bir pazarlama stratejiisinin, rekabetin arttığı ve çeşitlendiği günümüzde geri kalmaya mahkum olduğu da artık bilinen bir gerçek. Sizi hedefinize daha da çabuk ulaştıracak “Arama Motoru Pazarlaması” (SEM) yöntemi internetin sunduğu en verimli pazarlama methodlarından biridir.

Arama motorları geniş internet dünyasında istediğine ulaşmanın en kolay yolu olarak gösterilmektedir. Bu da gösteriyor ki potansiyel müşterilere en kolay ulaşma yeri arama motorlarıdır. Arama motorları da belirli kullanıcı sayılarını kendilerine çektikten sonra boş durmadı ve kendi reklam sistemlerini oluşturdu. Bunların en çok bilineni ve doğal olarak en çok kullanılanı da Google AdWords.

Google arama sonuçlarında doğal arama sonuçlarının üstünde ya da sağ tarafında ‘Sponsor Bağlantı’ başlığıyla yer alan reklamlar tıklama başına ücretlendirme ya da bin gösterim başına ücretlendirme seçenekleriyle çalışıyor. Müşterilerinize bir adım daha yakın olmak için arama motorlarında reklam olanaklarını gözden geçirebilir ve bu konuda bizden detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Google haricinde de diğer Arama Motorları ve benzeri indeksleme siteleri mevcuttur. MSN ve Yahoo’nun arama motorları bunların dünya ölçeğindeki örnekleridirler.

Performans Analizi 

Sitenizi belirli bir amaçla, bir hedefe, bir kitleye yönelik olarak yaptınız. Ancak ziyaretçiler sizi şaşırtma pahasına, hiç de önemsemediğiniz sayfaları kullanıyor olmasınlar. Sitenizde ziyaretçilerin hangi sayfada ne kadar süre kaldığını bilmek, hangi araca ne sıklıkta başvurduğunu analiz edebilmek size inanılmaz ufuklar açabilir.

NTmedya, size bu konuda da eşsiz bir olanak sunuyor. Bu konuda internette varolan çeşitli araçları kendi yazılımlarla derleyip kullanan NTmedya, siteniz hakkında geniş analiz olanakları yaratıyor. Özellikle müşterilerine siteleriyle ilgili detaylı bilgi sunmanın öneminin ve kendilerine kattığı değerin farkında olan site sahipleri için bir yol gösterici olarak adlandırabileceğimiz bu olanaklar, büyük önem taşıyor.

Geçmiş kampanyalardaki tıklama oranları, kayıt oranları, tekil gösterimler, tekil tıklamalar; yeni kampanyalar öncesinde hem reklamverenler hem de siteler için önemli bir veri imkanı sunuyor. Bu yolla da kampanyaların sonuçları önceden kestirilebiliyor.